To już 4 lata Wesołej Rodzinki!

Na początku była ciąża 🙂 Tak, u nas też od tego wszystko się zaczęło! Z okazji 4 rocznicy istnienia Wesołej Rodzinki postanowiliśmy podzielić się Wami historią, jak to wszystko się zaczęło…

Wesoła Rodzinka w komplecie - Szkoła Rodzenia Łódź

U nas, jak u większości naszych Klientów, wszystko zaczęło się od informacji, że wkrótce zostaniemy rodzicami 🙂 Potem zapisaliśmy się do szkoły rodzenia i … totalne rozczarowanie 🙁 Jak można przez blisko 2 godziny monotonnie czytać z kartki nie utrzymując prawie żadnego kontaktu z żądnymi wiedzy przyszłymi rodzicami. Po ukończonym kursie nie wiedzieliśmy wiele więcej niż na początku.

Ten niedosyt wiedzy sprawił, że zaczęliśmy sami szukać informacji z różnych źródeł i od różnych ekspertów. Sprawdzaliśmy również, jak to wygląda w innych szkołach rodzenia. Cześć artykułów była mało postępowa, niektóre wykluczała się nawzajem, ale też wyłuskaliśmy sporo ciekawostek i nowinek. Co najważniejsze odkryliśmy, że nie ma jednej jedynie słusznej ścieżki postępowania. Mamy wiele możliwości przygotowania do porodu, niwelowania bólu porodowego, pozycji porodowych i całe szerokie spektrum opieki nad naszym maleństwem.

Wtedy właśnie pojawiła się myśli, że przecież ta szkoła rodzenia mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Mnóstwo pracy kosztowało nas zaplanowanie poszczególnych zajęć i ułożenie najważniejszych tematów. Bardzo duży wkład na tym etapie miała nasza pierwsza położna Marta Comporek.

Tak po roku od naszego udziału w szkole rodzenia udało nam się otworzyć nasze miejsce, w którym przygotowujemy przyszłych rodziców to porodu, połogu, karmienia piersią i opieki nad maluszkami. We wrześniu 2015 roku wystartowały nasze pierwsze zajęcia.

Oczywiście to była zupełnie inna szkoła rodzenia niż teraz. Po pierwsze bardzo dużo się w ciągu tych czterech lat nauczyliśmy – głównie w sposobie prowadzenia zajęć. Po drugie odpowiadamy na zmiany w służbie zdrowia, na trendy w opiece, ale przede wszystkim na potrzeby naszych Klientów.

Dziękujemy bardzo za zaufanie wszystkich osób, które skorzystały z naszych zajęć – nie tylko szkoły rodzenia, ale także pozostałych warsztatów w naszej ofercie.

Zapraszamy wszystkich przyszłych rodziców do współtworzenia z nami Wesołej Rodzinki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.