Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka – druga edycja

Ponieważ pierwszy warsztat z fizjoterapeutą okazał się bardzo przydatny i potrzebny przyszłym oraz „świeżym” rodzicom, proponujemy kolejny termin – tym razem listopadowy 🙂

Najpiękniejszym prezentem, jaki możemy dać swojemu dziecku, jest dbanie o jego zdrowie i prawidłowy rozwój psychomotoryczny.

Warsztaty skierowane są do rodziców noworodków, niemowląt oraz tych, którzy dopiero planują lub spodziewają się przyjścia malucha na świat.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o prawidłowym rozwoju dziecka, zdobyć wiedzę jaką powinien posiadać każdy rodzic z zakresu poszczególnych etapów rozwoju tzw. kamieni milowych, dużo czytacie, ale macie wrażenie, że informacje w książkach, czasopismach, internecie nie są spójne…to znaczy, że – właśnie dla Ciebie jest organizowane to spotkanie.

Na warsztatach omówimy poszczególne etapy rozwoju psychomotorycznego od urodzenia do samodzielnego chodzenia, wyjaśnimy dlaczego osiągnięcie przez Waszą pociechę funkcji podpierania, siadania, czworakowania, wstawania jest tak ważne dla dalszego rozwoju postawy oraz procesów uczenia się.

Kolejnym poruszonym tematem bedą nieprawidłowości, które mogą wystąpić w rozwoju Twojego dziecka min:
– problemy z napięciem mięśniowym,
– nieprawidłowe wzorce ruchu,
– opóźnienie psychomotoryczne,
– asymetria ciała i głowy, problemy sensoryczne u niemowląt.

Rozpoznanie takich problemów przez rodziców jest niezwykle ważne, gdyż Wasza wczesna reakcja nie pozwoli na rozwój tych zaburzeń.

A jak powinniśmy przygotować przestrzeń domową aby maluszek rozwijał się harmonijnie i prawidłowo eksplorował w swoim pokoju? Gdzie powinno stać łóżeczko? A gdzie dziecko powinno spędzac więcej czasu – w leżaczku, bujaczku czy na podłodze?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie na naszym wspólnym spotkaniu.

Pamiętajcie, że świadomy rodzic zapewni dziecku zdrowie, prawidłowy rozwój i najlepszy motoryczny start – również poprzez prawidłową codzienną pielęgnację: prawidłowo przewijając, nosząc czy podając sobie maluszka.

Warsztaty prowadzi doświadczona fizjoterapeutka mgr Liliana Augustyniak Certyfikowany terapeuta metod neurofizjologicznych NDT-Bobath i Integracji Sensorycznej, która na co dzień prowadzi badania, profilaktykę i terapię w Poradni dla Dzieci Rehabilitacja dzieci Limonkowo

Czas trwania warsztatu: ok 2h
Koszt: 50 zł/os
Zapisy i dodatkowe informacje: tel. 535 565 331, kontakt@wesola-rodzinka.pl, wiadomość fb

Zapraszamy! Ilość miejsc jest ograniczona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *